Višně

Od 9. měsíce (ukončený m 8+)

Višně jsou obvykle o něco kyselejší příbuzné třešní. Začít s nimi tedy můžete ve stejném věku, nicméně občas dětem nemusí tolik chutnat. Dejte pozor na pecky, višně vždy vypeckujte a povařte, aby se dětem lépe trávily. Můžete z nich také zkusit připravit ovocnou šťávu a podávat ji dětem.

Višně

Vitaminy a důležité látky

Višně obsahují menší množství vitaminů, zato hodně minerálů. Z vitaminů v nich najdete B a C. Obsahují ale významné množství melatoninu, který pomáhá udržovat denní rytmus a spánkový režim. Dále v nich najdete železo, draslík, hořčík i jód.

Melatonin
Jód
Vápník

Tip

Višně jsou spíše sezonním ovocem, které se nevyplácí dlouhodobě mrazit, jejich přirozená chuť se vytrácí. Višně vybírejte dobře vyzrálé, podávejte zprvu rozmixované a lehce tepelně zpracované. Později můžete dávat i malé kousky višní, důležité je vždy odstranit pecku, kterou není dítě schopno v ústech odstranit samo, což se jistě časem naučí. Rozmixované višně můžete na krátkou dobu uchovat v mrazničce a co nejdříve zpracovat. Višně jsou vhodné i na přípravu ovocných šťáv či smoothies, dodají šťávě krásnou červenou barvu.

Podobné potraviny

Dané kategorii odpovídají také následující potraviny