Kokosový ořech

Od 11. měsíce (ukončený m 10+)

Kokos obsahuje více než 60 % tuku, sacharidy, bílkoviny a vodu. Z kokosu můžete využít nejen jeho dužinu, ale i tzv. kokosové mléko, které je velmi zdravé. Při zavádění do jídelníčku se nebojte začít právě s kokosovým mlékem. Dužinu pak můžete rozmixovat do konzistence másla.

Kokosový ořech

Vitaminy a důležité látky

Kokos lze zařazovat do jídelníčku pro jeho zpestření, ale obsahuje poměrně hodně tuku, navíc se jedná o méně zdravé tuky, tuky nasycené. V kokosové vodě tuk obsažen není, vyznačuje se obsahem sacharidů, najdete tam i vitaminy B, C a draslík.

Vitamin B
Draslík
Vitamin C

Tip

Při zavádění do jídelníčku se nebojte začít právě s kokosovou vodou. Dužinu pak můžete rozmixovat s kokosovou vodou pro získání kokosového mléka nebo využít kokosový olej pro přípravu palačinek místo jiného oleje. Je poměrně termostabilní, nepřepaluje se a dodá palačinkám mírně kokosový nádech. Při zahájení podávání kokosové dužniny vždy rozmělněte nebo nastrouhejte na jemno a rozetřete na pastu. Vždy začínejte s velmi malým množstvím a sledujte případnou reakci. Pokud se žádná reakce neprojeví, můžete postupně množství zvyšovat.

Podobné potraviny

Dané kategorii odpovídají také následující potraviny