Telecí

Od 6. měsíce (ukončený m 5+)

Telecí maso patří mezi nejjemnější a nejlibovější masa vůbec. Označuje se tak maso ze zvířat, která jsou poražena ve stáří do 8 měsíců. Dětem se dobře tráví a i díky tomu ho můžete do jídelníčku zařadit mezi prvními, a to povařené či připravené na páře a v rozmixované podobě.

Telecí

Vitaminy a důležité látky

V telecím mase najdete významnou porci bílkovin a poměrně málo tuků. Velmi podstatný je také obsah železa a zinku, draslíku a vápníku. Nechybí ani vitamin A a B. Železo je ve výživě velmi důležité, bohužel bývá i u kojenců častým deficientem. Přispívá k normální tvorbě červených krvinek, které se pak podílí na přenosu kyslíku v těle.

Železo
Vitamin B
Vápník

Tip

Telecí maso patří obecně mezi masa s nejvyšším obsahem železa. Proto by mělo být už zpočátku pravidelně zařazováno do jídelníčku. Maso vždy pečlivě tepelně zpracujte, např. povařte a rozmixujte, v pozdějších měsících už můžete nasekat menší kousky, ještě později větší, aby se dítě učilo pomalu kousat. Telecí maso lze velmi dobře využít i k přípravě masozeleninových vývarů, které lze podávat jako pravidelnou součást jídelníčku.

Podobné potraviny

Dané kategorii odpovídají také následující potraviny