Brusinka

Od 9. měsíce (ukončený m 8+)

Brusinky se řadí mezi tzv. superpotraviny. Obsahují spoustu hodnotných látek, navíc přispívají k normální činnosti močové a cévní soustavy. Významný je i jejich vliv na normální hladinu glukózy v krvi, metabolismus lipidů a bílkovin. Doporučují se zařazovat o něco později než jiné ovoce, vzhledem k tomu, že obsahují kyselejší šťávy, které mohou způsobit podráždění citlivějším kojencům.

Brusinka

Vitaminy a důležité látky

Brusinky jsou nabité zdravými látkami, proto jsou řazeny mezi superpotraviny. Najdete v nich vitamin C a E, které přispívají k normální činnosti imunitního systému. Důležité jsou také anthokyany a flavonoidy.

Vitamin C
Vitamin B
Vitamin E

Tip

Při potížích s močovým měchýřem se doporučuje podávat brusinkový čaj. Pro děti připravujte brusinky nejprve podušené nebo pečené a rozmixované jako pyré, zpočátku se vyhněte syrovým. Používejte brusinky čerstvé nebo mražené. Sušené, které jsou nejčastěji dostupné, jsou méně vhodné, jelikož jsou slazené, obsahují tedy poměrně dost cukru. Při konzumaci celých brusinek buďte v blízkosti dítěte, hrozí vdechnutí malých kuliček.

Podobné potraviny

Dané kategorii odpovídají také následující potraviny