Vzorový jídelníček

kojence od 7. do ukončeného 8. měsíce

Inspirujte se zdravým dětským jídelníčkem, který pro vás sestavili odborníci na výživu.

tablet a ruce

Společně s předními odborníky jsme pro vás připravili ukázkový jídelníček pro miminko ve věku od ukončených 6 měsíců. V tomto dětském jídelníčku jsou vhodně zastoupeny bílkoviny, sacharidy, tuky i další potřebné látky. Zároveň zohledňuje potraviny, které můžete do jídelníčku kojenci v 7 měsících postupně zařazovat.

7měsíční dítě si už poradí s prvními malými kousky. Změna konzistence příkrmů je žádoucí, díky tomu se stravu naučí správně kousat a polykat.

Příkrmy se snažte připravovat co nejšetrněji, nejvhodnější je příprava na páře, při které si potraviny zachovají velkou část živin. Stále platí, že se pokrmy nedosolují ani nedoslazují, a je důležité dbát také na pitný režim dítěte. Dle potřeby můžete dítěti nabídnout mateřské mléko kdykoli během dne.

Pokud z nějakého důvodu nestíháte příkrm připravit doma, nebo neseženete potraviny v požadované kvalitě, nebojte se sáhnout po dětských příkrmech ve skleničkách. Ze zákona jsou tyto pokrmy vyrobeny v baby kvalitě a obsahují jen to nejlepší. Na obalu vždy najdete označený vhodný věk pro podávání.

Návrh jídelníčku

Přejít na jídelníček dle věku dítěte

7
Reálný 7. měsíc
25. týden života dítěte
7. měsíc - 1. týden
26. týden života dítěte
7. měsíc - 2. týden
27. týden života dítěte
7. měsíc - 3. týden
28. týden života dítěte
7. měsíc - 4. týden
8
Reálný 8. měsíc
29. týden života dítěte
8. měsíc - 1. týden
30. týden života dítěte
8. měsíc - 2. týden
31. týden života dítěte
8. měsíc - 3. týden
32. týden života dítěte
8. měsíc - 4. týden
Ing. Hana Nechvátalová

Autor jídelníčku

Ing. Hana Nechvátalová

Nutriční specialistka, odbornice na dětskou výživu

Jaké potraviny jsou pro děti vhodné?

Poradíme, jak by měla vypadat zdravá výživa dětí každého věku. Připravili jsme pro vás nejobsáhlejší přehled, ve kterém najdete vhodné i nevhodné potraviny pro každý měsíc.
Podívat se