Vzorový jídelníček

pro děti od 1 roku

Inspirujte se zdravým dětským jídelníčkem, který pro vás sestavili odborníci na výživu.

tablet a ruce

Jídelníček 12měsíčního dítěte už se velmi podobá jídelníčku dospělého a s trochou plánování tak můžete jídla vařit společně.

Společně s odborníky na dětskou výživu jsme pro vás připravili ukázkový jídelníček pro roční děti, který obsahuje všechny potřebné živiny pro zdravý dětský vývoj. Do jídelníčku jsme také zařadili potraviny, které se pro tento věk nově hodí.

Snídaně pro roční dítě by měla být dostatečně výživná, následuje zdravá dopolední svačinka, pořádný oběd, odpolední svačina a večeře. Dítě můžete dokrmit i druhou večeří, kterou bude tvořit mlíčko. Nebojte se však nabídnout mateřské mléko kdykoli během dne, je-li třeba.

Pokud z nějakého důvodu nestíháte příkrm připravit doma, nebo neseženete potraviny v požadované kvalitě, nebojte se sáhnout po dětských příkrmech ve skleničkách. Ze zákona jsou tyto pokrmy vyrobeny v baby kvalitě a obsahují jen to nejlepší. Na obalu vždy najdete označený vhodný věk pro podávání.

Návrh jídelníčku

Přejít na jídelníček dle věku dítěte

13
Reálný 13. měsíc
49. týden života dítěte
13. měsíc - 1. týden
50. týden života dítěte
13. měsíc - 2. týden
51. týden života dítěte
13. měsíc - 3. týden
52. týden života dítěte
13. měsíc - 4. týden
Ing. Hana Nechvátalová

Autor jídelníčku

Ing. Hana Nechvátalová

Nutriční specialistka, odbornice na dětskou výživu

Jaké potraviny jsou pro děti vhodné?

Poradíme, jak by měla vypadat zdravá výživa dětí každého věku. Připravili jsme pro vás nejobsáhlejší přehled, ve kterém najdete vhodné i nevhodné potraviny pro každý měsíc.
Podívat se